Technologie

Flagowy model Apple, czyli Iphone 6s

Iphone 6s jest mocno podoby do wcześniejszego modelu oznaczonego numerem 6. Jest to jednak tylko pierwsze wrażenie, ponieważ wewnątrz kryje się dość dużo nowości.

 Wygląd i jakość

Tył smartfona wykonany jest z metalu, a z przodu pokryty jest szkłem. Według producenta model Iphone 6s wyposażony jest w najnowocześniejszy i wytrzymały stop jonizowanego szkła. Ma to zapewnić mniejszą podatność na porysowania i drobne odpryski. Tył obudowy został wykonany z wytrzymałego stopu aluminium, znacząco zwiększając odporność telefonu na wygniecenia.

Cały telefon jest nieco grubszy od poprzednika a także posiada większą masę. Całość ozdobiona jest plastikowymi wstawkami, co czyni całość ładną i elegancką.

Wyświetlacz

Oferuje nam on sporą i dużą rozdzielczość, tak, że wszystkie elementy na ekranie są dobrze widoczne. Świetna i w wypadku tego modelu jest jasność ekranu, oraz głębia i odcień kolorów. Najważniejszą nowością jaką niesie ze sobą model Iphone 6s jest tak zwana technologia 3d touch. Wykrywa ona dotyk, a także rozpoznaje to z jaką siłą naciśnięty został ekran dotykowy. Ponadto możliwy stał się podgląd różnych zawartości takich jak mail, link czy załącznik.

Bateria oraz aparat

Procesor Iphone’a 6s składa się z dwóch rdzeni o mocy 1,85 Ghz. Procesory połączone z 2 GB pamięci RAM działają bardzo szybko. W wielu aplikacjach, proces ładowania jest tak szybki, że na ekranie od razu pojawiają się treści. Tak duża wydajność sprawia, że telefon ten doskonale sprawdza się jako mobilna konsola do gier. 6- rdzeniowy układ graficzny sprawia, że będziemy mogli uruchomić niemal każdą dostępną obecnie na rynku grę.

Telefon ten jest z pewnością dobrym wyborem dla tych którzy zamierzają użytkować go z myślą o przyszłości. Ostatnią kwestią jest sprawa dotycząca żywotności baterii. Jak w większości telefonów z logiem jabłuszka i w tym przypadku czas pracy bez ładowania wynosi mniej więcej jeden dzień. Największy wpływ na zużycie baterii ma korzystanie z serwisów społecznościowych, oglądanie filmów czy słuchanie muzyki.